divadlo

Dance Face SK CZ

Večer patriaci najmladšej generácii tanečníkov a choreografov zo Slovenska a Česka, o ktorých podľa Nu Dance Festu ešte budeme počuť.
Táto akcia sa konala v minulosti

Jitka Čechová: Frankie Teardrop (CZ)
Choreografia, kostým:
 Jitka Čechová
Svetlá, technika: Ondřej Růžička

Frankie je jeden z nás. Alebo je Frankie v nás? Absurdný boj života a pozemského červa… Bojujem a padám, bojuje a vzlykám. Nedá se ujsť. Uvidíme, kto vyhrá.

-----

Tereza Krejčová: Nekrytě (CZ)
Choreografia, interpretácia:
 Tereza Krejčová
Hudba, interpretácia: Václav Chalupský

-----

Eva Urbanová: Nova (CZ/SK)
Choreografia, interpretácia:
 Eva Urbanová
Hudba: Aid Kid
Dramaturgia: Jana Stárková

-----

Silvia Sviteková: Pamäť betónu (SK)
Choreografia, interpretácia:
 Silvia Sviteková

Kde sme my? Kto sme my? Ktoré betóny? Betón ako materiál, ktorému kedysi prináležala veľká pozornosť, dodnes obdivujeme. Niekedy kŕčovito. Ľahko sa z neho stavia, ťažšie sa búra.

Abstraktný a zároveň veľmi konkrétny. Concrete yet indefinite. S jasnými vlastnosťami. Betón a telo? Tvary a telesá. Nakoľko to celé môže byť osobnou výpoveďou?

-----

Jakub Cerulík: Čas (SK)
Choreografia, interpretácia:
 Jakub Cerulík

Aké pocity vo vás vyvoláva pojem "čas"? Štruktúrovaná improvizácia zachytávajúca krédo 21. storočia: "Nemám čas". Práca, rutina, rýchlosť, hodiny, deadliny, neustále hnanie sa, technologizácia, akcelerácia, stres a strata spojenia so svojím hlbším JA.

-----

Miriam Budzáková: Anahlinamima (SK)
Choreografia, interpretácia:
 Miriam Budzáková

Anahlinamima je konfrontáciou medzi tromi vysídlenými ekologickými prvkami na javisku s ľudským telom. Každodenné prvky, ktoré by sme mohli ignorovať, obchádzať, alebo zhromažďovať a vyhadzovať. Predstavenie ponúka alternatívne pohľady na to, ako tieto jednoduché objekty môžu inšpirovať telo k pohybu. Jeden politický ananás prináša myšlienky za dekadenciou vzdialenej dovolenky, aby vyvolali otázky tykajúce sa našej globálnej ekonomiky, že všetko môže byť k dispozícii kedykoľvek si želáme, nehľadiac na prírodnú sezónu. Anahlinamima je jednoduchý́, komplexný́ odraz boja medzi každodenným životom a krásnou možnosťou toho, čo by sme mohli byť.

Nu Dance Fest 2019

----------

Info. o vstupenkách čoskoro

Odporúčame

film

Pride

Film podľa inšpiratívnej skutočnej udalosti. Píše sa rok 1984. Počas vlády britskej premiérky Margaret Thatcherová v krajine...Viac
Po 18.11.2019 / Kino Film Europe
odporúčame!
standup / talkshow

Pančlajn

St 20.11.2019 / Dunaj˜
odporúčame!
festival

Festival Cestou necestou

8.11.2019 - 10.11.2019 / Dom kultúry Ružinov
odporúčame!
film

Ad Astra

FK Nostalgia / Cinema City Aupark / Cinemax Bory Mall / Kino Film Europe / Kino Mier Modra
odporúčame!