divadlo

Bratislava v pohybe: Kimberly Bartosik / daela

 through the mirror of their eyes. Živočíšne provokatívne, vášnivo intímne a pulzujúce energiou, predstavenie through the mirror of their eyes (ocenené cenou Bessie za vynikajúcu produkciu) prekypuje empatiou a násilím súčasne. 

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Traja výnimoční performeri Joanne Kotze, Dylan Crossman a Burr Johnson (nositeľ ocenenia Bessie za vynikajúci tanečný výkon) lietajú v priestore, pričom využívajú energiu búrky, snažia sa udržať vo vzduchu, akoby pre nich neplatili zákony gravitácie, hľadajú cestu cez priestor zaliaty svetlom a zvukom. Na scénu vstúpi karavána detí.

Obratne sa pohybujú v búrke a nakoniec udávajú tón. V predstavení through the mirror of their eyes  sa telo tanečníka stáva nádobou, prostredníctvom ktorej my ako publikum môžeme prežívať seba a svet okolo nás. Choreografia zachytáva chaos, spôsoby ako sa pohybujeme v priestore deštrukcie a obnovy a jemne naznačuje cestu vpred.

Choreografia: Kimberly Bartosik
Réžia: Kimberly Bartosik
Účinkujú: Dylan Crossman, Burr Johnson, Joanna Kotze

Vstupenky za 12€

Program festivalu Bratislava v pohybe

Kimberly Bartosik

Choreografka, pedagogička a autorka Kimberly Bartosik vytvára inštiktívne provokatívne choreografické projekty, ktoré odzrkadľujú efemérnu povahu performatívneho umenia, pričom kriticky a nežne a no súčasne násilne naštrbuje bolestivé črty našej spoločnosti.
Kimberly Bartosik je recipientkou ocenenia Bessie 2020 za najlepšiu tanečnú produkciu za predstavenie through the mirror of their eyes. V roku 2021 získala podporu nadácie Doris Duke Foundation Artist Recovery Fund v New York Community Trust, je Guggenheim Fellow za rok 2019 a v sezóne 2020-2021 má štipendium Women Leaders in Dance v Center for Ballet and the Arts na New York University, kde tvorí medzigeneračný projekt pre profesionálnych aj neprofesionálnych umelcov The Encounter. V New Yorku si jej diela objednali inštitúcie ako BAM Next Wave, New York Live Arts, LUMBERYARD Center for Film & Performing Arts, American Realness, FIAF’s Crossing the Line Festival, Abrons Art Center, Gibney, Danspace Project, The Kitchen. Bartosik počas roku 2021 často vystupuje na mnohých festivaloch po svete: Supersense: Festival of the Ecstatic (Melbourne, Australia), Wexner Arts Center, Dance Place, American Dance Festival, The Yard, MASS MoCA/Jacob’s Pillow, The Flynn, Bates Dance Festival, Columbia College, Black Mountain College Museum + Arts Center, Festival Rencontres Chorégraphique Internationales de Seine-Saint Denis, Artdanthe Festival a navštívi aj festival Bratislava v pohybe (2021),.

Tvorbu Kimberly Bartosik podporili National Dance Project (NDP) Production & Touring Grant and Community Engagement Fund awards; MAP Fund; Jerome Foundation; FUSED (French-US Exchange in Dance); USArtists International; American Dance Abroad; Foundation for Contemporary Arts, Grants to Artists and Emergency Grants a ďalší.

Kimberly Bartosik bola deväť rokov členkou súboru Merce Cunningham Dance Company a získala ocenenie Bessie za mimoriadny umelecký výkon pri prezentácii jeho diela. Ďalej spolupracuje s Merce Cunningaam Trust a vyvíja inovatívne programy pre mládež. Píše o otázkach performatívneho umenia, jej texty boli publikované v Dance Magazine a iných odborných časopisoch po celom svete.

Odporúčame

koncert

Nouvelle Vague

Št 29.9.2022 / Majestic music club
odporúčame!
koncert

Opera aeterna V

Ne 26.6.2022 / Albrechtov dom
od vás odporúčame!
koncert

Spomienka na Deža

10.9.2022 - 10.9.2022 / Park na Fedákovej, Dúbravka
odporúčame!
festival

Grape Festival 2022

12.8.2022 - 13.8.2022 / Letisko Trenčín
odporúčame!