divadlo

Babae

Joy sa pri tvorbe svojho sóla inšpirovala tancom čarodejníc Mary Wigmanovej, ako aj tradíciou z krajiny svojho pôvodu, Filipín. Telesnosť, zmyslovosť, pružný a energický až zvierací pohyb sú základom tanca, ktorým nás Joy vťahuje do svojho sveta, do rituálu ženy dneška.

18.10.2020, Ne

Tridsaťminútové sólo inšpirované „majstrovským dielom čudnosti“, tancom bosorky Mary Wigman. Joy, ktorá vyrástla a vyštudovala klasický baletv Nemecku, skúma zdedený pohybový slovník, a nanovo konfiguruje moc a mystické praktiky ženy – bosorky. Kombinujúc filipínske korene ľudového tanca, klasické baletné vzdelanie a slovník hip-hopu a vogue, BABAE je ženská súhra animalistických a zmyslových vlastností rituálu a moci.

„Podstatou mojej tvorby je transformácia tela a energie – ľudskej aj živočíšnej“.

Joy Alpuerto Ritter
Joy sa narodila v Los Angeles a vyrástla vo Freiburgu v Breisgau (Nemecko). V mladosti študovala balet, jazz, filipínske a polynézske ľudové tance. Je absolventkou baletnej školy Palucca v Drážďanoch. Po skončení štúdia pracovala ako nezávislá tanečníčka v odbore súčasný tanec a spolupracovala s choreografmi ako Christoph Winkler, Anja Kozik, Heike Hennig a Yui Kawaguchi. V tom čase rozšírila svoj repertoár o urbánny štýl ako hip-hop, breakdance a vogue a bola aktívna v urbánnej tanečnej scéne v Európe. V roku 2011 sa stala členkou Cirque du Soleil ako tanečníčka a vzdušná artistka v programe Michael Jackson Immortal World Tour.

Odroku 2013 bola tanečníčkou a vedúcou skúšok v Akram Khan Company a v súbore Wangramirez, s oboma ďalej hosťuje po celom svete.

Získala nomináciu na cenu National Dance Awards UK v kategórii výnimočná tanečníčka za rolu v predstavení Until the Lions.

Od roku 2006 tvorí vlastné choreografie ako Babae, Alter Egos, Heimkehr and Unda za svoju tvorbu získala medzinárodné uznanie. Spolupracovala s umelcami ako Akram Khan, Chen Shi-Zheng, Riz Ahmed, Viviana Durante a podieľala sa na kreatívnej výmene v akademických inštitúciách.

Choreografia: Joy Alpuerto Ritter

Program festivalu Bratislava v pohybe

----------

Vstup: 12€

Odporúčame

koncert

The Telescopes

Št 12.11.2020 / Kulturák
odporúčame!
výstava

Senior Karol Rosmány vystavuje

10.9.2020 - 4.11.2020 / Galéria dizajnu Satelit
odporúčame!
výstava

Filozofi v novembri 1989

30.10.2020 - 29.11.2020 / Staromestská galéria Zichy
odporúčame!
divadlo

Noc na Broadway

The Only Helga a jej hostia vás prevedú nocou na Broadway! Louis Band a náš showensemble budú hrať svetoznáme muzikálové melódie...Viac
8.10.2020 - 24.10.2020 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!