divadlo

A Loop for two (Slučka pre dvoch)

Istá doba si žiada istý strach. Ale vyzerá to tak, že strach pred skorumpovaným svetom je hlbšej povahy a v každej dobe má rovnaký priebeh. A strach môže spravodlivého človeka zahnať bárs aj na povalu, pod zem, pod sukňu. Pred skorumpovaným svetom.

Táto akcia sa konala v minulosti

Predstavenie je v anglickom jazyku

A vzťahový trojuholník v príbehu Ivana Bukovčana sa ani nemusel stať. Ide iba o to, kto sa kde s kým stretol, alebo komu kto čo naozaj verí. Kde je hranica reality a sna? Pravdy a lži? Ako sa skrývame pred strachom my dnes? Aj o tom, že každý máme svoje ulity, akí sme egoisti a zatrpknutí maniaci, je príbeh slovenskej klasiky hranej po anglicky na motívy hry Slučka pre dvoch alebo domáca šibenica autora Ivana Bukovčana. V úprave Zuzany Kolejákovej a preklade Lucie Faltin pre BridginDrama režíruje Vojtech Koleják.

---------

Some periods call for some fear. Yeti t seems that the fear of the corrupted world runs deeper and, each time, has the same path. Moreover, fear has the potential to send a righteous man to the attic, in the sand, or on woman’s arms. To escape the corrupted world. The love triangle in the story by the Slovak playwright Ivan Bukovčan didn’t even have to happen. The point merely is who met whom and where, or who really trusts whom. Where is the dividing line between a dream and reality? Between a lie and truth? How do we, today, hide from fear? The story by Ivan Bukovčan A Loop for Two from the Slovak stage classics talks also about how we hide in a shell, what egotists and bitter maniacs we can be. Adapted by Zuzana Kolejáková and translated by Lucia Faltin for BridginDrama, the play is directed by Vojtech Koleják.

Première at 7 PM on 28 February 2020 at the theatre Malá scéna STU on Dostojevského rad 7 in Bratislava.

Autor: Ivan Bukovčan
Koncept a réžia:
Vojtech Koleják
Hrajú: Angelika Horváthová, Nevena Popovic, Greg Fabian, Daniel Hall

Dĺžka predstavenia: 70 min. bez prestávky

------

Vstup: 15€ / 7€

Odporúčame

koncert

World Music Festival Bratislava 2022

Bratislava / Koncertná sieň Klarisky / Majestic music club / Staromestské centrum KaV - Zichyho palác
odporúčame!
iná akcia

Múzeum Janka Jesenského dočasne otvorené

7.7.2022 - 26.8.2022 / Múzeum Janka Jesenského
odporúčame!
festival

Konvergencie

13.9.2022 - 25.9.2022 / Bratislava
odporúčame!
koncert

Cari Cari (AT)

Št 13.10.2022 / Nová Cvernovka
odporúčame!