burza / blšák

Swap na Magio pláži

Máte každé ráno pocit, že si nemáte čo obliecť i keď máte plné skine? Túžite po niečom novom, ale nechcete zas míňať? Vyskúšajte Swap oblečenia, na ktorom si môžete oživiť svoj šatník. Prineste kúsky, ktoré už nenosíte a na oplátku si odneste neobmedzené množstvo oblečenia, ktoré sa vám zapáči. Priniesť môžete 10 kúskov.

 

Táto akcia sa konala v minulosti

Swapuje sa v co-workingovom priestore na Magio Pláži v sobotu 20. júla od 10:00 do 18:00.
Vstupné je dobrovoľné.

Čo je Swap a prečo prísť?
Swap je alternatívny spôsob získavania „nových“ vecí. Cieľom je dostať čo najviac pekného a nositeľného oblečenia, ktoré nám len tak stoji v skrini späť do obehu. Práve takýmto spôsobom sa mnoho ľudí dostáva k svojim vysnívaným kúskom, ktoré už iní nepotrebujú. Ide o spôsob, ako z dlhodobého hľadiska znížiť dopyt po novom oblečení a teda objemu výroby rýchleho a často nekvalitného oblečenia, ktoré zaťažuje planétu.

Na Swape kladieme dôraz na starostlivé vytriedenie a prinesenie len tých najlepších kúskov, ktoré nenosíte. Často sú to práve kúsky z kategórie „do toho schudnem“, alebo „do toho priberiem“ či „k tomuto potrebujem iné topánky, alebo kabát“. Poznáme to všetci, že?
Predstavte si, že práve tieto kúsky môžu niekomu urobiť obrovskú radosť. Prineste ich na Swap a vytvorte si vo svojom šatníku miesto pre niečo nové.

Ako to funguje?
Na Swape vymieňame oblečenie, kabelky, topánky a doplnky. Swapujeme dámske, pánske aj detské oblečenie.
Priniesť môžete 10 najkrajších kúskov z vášho šatníka. A zo Swapu si môžete odniesť maximálne 10 nových kúskov. Na Swap sa počas dňa môžete kedykoľvek vrátiť.
Swapovanie je založené na vzájomnej dôvere a my veríme, že sa na naň všetci starostlivo pripravíme. Bez vás a vašej aktívnej účasti Swapy nemôžu fungovať. Skúsme preto spolu zabezpečiť čo najvyššiu kvalitu prinesených kúskov, aby ste si zo Swapu odniesli kúsky, ktoré vám v šatníku chýbajú.

Na Swap môžete prísť aj ak neprinesiete kúsky na výmenu.

Čo na Swap nepatrí?
- Oblečenie s pokazeným zipsom alebo bez gombíka
- Roztrhané a predraté nohavice
- Kúsky s fľakmi
- Obnosené a zatuchnuté oblečenie z útrob skrine
- Spodnú bielizeň, ponožky, pančuchy a silonky
- Opotrebované, ošúchané a neumyté topánky

Ďalšie info:
Oblečenie na Swape sa vymieňa – nepredáva.
Oblečenie získané na Swape neslúži na ďalší predaj!

Oblečenie, ktoré po Swape ostanú odovzdáme spoločnosti Ekocharita Slovensko Slovensku / Zber oblečenia / Ekológia a Charita