Noc múzeí a galérií v Slovenskej národnej galérií - online

Počas celého dňa 14. novembra bude na Instagrame @sng_gallery pre vás pripravený krásny výber diel zo zbierok SNG, ktorý si môžete zadarmo stiahnuť a použiť ako pozadie svojho mobilného telefónu.
blog

Program:

10:00 Audio Zoom: zaostrené na dielo
Započúvajte sa do diela! Prinášame úplne nový formát, ktorý vám priblíži vybrané diela z výstavy Generácia 909,76. Krátke audiokomentáre od kurátoriek Slovenskej národnej galérie Kataríny Bajcurovej a Vladimíry Büngerovej vám prinesú ešte väčší zážitok z umenia. Nahrávky si môžete vypočuť v pohodlí domova spolu so zdigitalizovanými ukážkami diel vo vysokom rozlíšení na Webumenia.sk

11:00 - Namotávka: Ó, šaty! a silueta
Preskúmajte vzťah tela a odevu. Krátke video s námetom na jednoduché aktivity - výtvarné princípy vychádzajúce z aktuálnej výstavy Ó, šaty! pre inšpiráciu na doma. 

12:00 - Vidím inak, kreslím inak 
Vyskúšajte si rolu avantgardného umelca a preskúmajte svet okolo vás pomocou jednoduchého kresebného cvičenia. Mnohí umelci zobrazujú skutočnosť inak ako sme zvyknutí ju vnímať. V článku sa preto dozviete viac o princípe tvorby autorov Generácie 1909 a ich spôsobe nazerania na svet.

15:00 - Sedmičky
Prinesieme vám nový článok zo série Sedmičky od kurátorky aktuálnej výstavy Generácia 909,76 Alexandry Homoľovej o menej známych dielach a živote Ester Šimerovej-Martinčekovej.

17:00 - Videoprehliadka: Na stavbe SNG s Alexandrou Kusou
Aj vy ste zvedaví na to, ako to vyzerá vo vnútri rozostavanej národnej galérie? Na čo všetko sa môžete tešiť, aké budú výhľady, výstavné priestory alebo aj podzemné zákutia? Sledujte s nami prvú virtuálnu návštevu rekonštruovaného areálu SNG Bratislava v špeciálnom sprievode a s komentárom Alexandry Kusej na Youtube kanáli SNG.

20:00 - Ó, šaty! Móda v čase kríz
Aké miesto má v galérii odev a móda? Prečo v národnej galérii vystavujeme odev? Akým spôsobom môže byť aj móda trvalo udržateľná? Čím dnes žije slovenský odevný dizajn? Čo pre dizajnéra znamená módna prehliadka? Ako sa odev dostane od dizajnéra k užívateľovi?
Tieto a ďalšie otázky na výstave Ó, šaty! kurátorke Zbierky úžitkového umenia a dizajnu SNG Viere Kleinovej a vystavujúcim odevným dizajnérom Lenke Sršňovej a Borisovi Hanečkovi položí Zuzana Šidlíková, historička a teoretička módy zo Slovenského múzea dizajnu.

Facebook event

Pozrite si kompletnú ponuku online verzie akcie Noc múzeí a galérií.

Program 20 múzeí a galérií v Bratislave, vrátane múzeí SNM na celom Slovensku, sledujte online 14. novembra od 15:00 do 24:00 na stránkach nmag.snm.sk.