Fotopark 2013

Výstava

7. ročník parkovej fotovýstavy v parku na Tyršovom nábreží medzi Novým mostom a AuCafé. Podujatie sa koná 22.6. od 10:00.


Vernisáž: Sobota 22. 6. 2013, 10:00

22. 6. 2013 / Magio pláž

Miesto konania: v parku na Tyršovom nábreží medzi Novým mostom a AuCafé

Každý rok sa Fotopark® stretáva s veľkým záujmom fotografov aj širokej verejnosti. Možnosť prezentovať svoje fotografie, viesť diskusie na rôzne fotografické témy, stretnúť fajn ľudí či pozrieť si vystavené práce prichádza množstvo fotografov i návštevníkov.

Aj tento rok je tradičná júnová výstava fotografií pre verejnosť zaradená medzi sprievodné podujatia Bratislavského kultúrneho leta a hradných slávností.

Špecialitou tohto ročníka bude aj prezentácia projektu „Digitálna galéria“ v podobe skenov a reprodukcií starých fotografií zo zbierok Slovenskej národnej galérie.

V rámci príjemného dňa v parku plnom fotografií a priateľskej atmosféry fotoklub FOPA pripravuje aj sprievodný program. Pri príležitosti osláv 10. výročia založenia fotoklubu bude pre registrovaných autorov a návštevníkov pripravená aj veľká torta.

“Organizujeme Fotopark® ako verejnú akciu už siedmy rok zdarma pre celú fotokomunitu a snažíme sa ho robiť najlepšie ako dokážeme v rámci prostriedkov a aktuálnych klubových možností. Vyžaduje si to nie len potrebné financie, ale aj organizačnú pomoc členov či priateľov fotoklubu“, povedal Marek Nagy predseda bratislavského fotoklubu FOPA.

Počas dňa budú môcť návštevníci vyjadriť svoj názor a označiť špeciálnymi hlasovacími štipcami zavesené fotografie, ktoré budú zaradené do súťaže. Odborná porota počas dňa označí kandidátov na hlavné ocenenie a zároveň odovzdá cenu za 1. – 3. miesto. Nebude chýbať ani tradičné ocenenie pre vystavujúcich juniorov „mladý tvorca“.

Pozrite si kompletný program Kultúrne leto a Hradné slávnosti 2013

CITYLIFE odporúča:

Koncert

Joan Baez

Americká folková speváčka Joan Baez vystúpi 11. októbra v Bratislave. Hudobníčka, ktorá v auguste 1969 hrala aj na festivale Woodstock, sa predstaví v Aegon aréne Národného tenisového centra (NTC). viac

11.10.2014 / Aegon Aréna NTC

odporúčame!
Film

Omar

Omar, Palestína, 2013, 97 min. Mladého pekára Omara delí od jeho tajnej lásky Nadje múr, ktorý pretína celé územie Palestíny. Réžia: Hany Abu-Assad viac

Kino Lumière / Kino Mladosť

odporúčame!
Divadlo

Interná smernica

Andrej Kuruc: Interná smernica / NoMantinels. Ste dostatočne chlpatý? Ste dostatočne prsnatá? Aj to totiž môže ovplyvniť vašu kariéru. Zamysleli ste sa už nad tým, čo všetko by ste boli ochotní pre ňu spraviť? viac

28.4.2014 / Štúdio 12

odporúčame!
Divadlo

Plné vrecká peňazí

Ján Solovič, Milan Lasica, Július Satinský: Plné vrecká peňazí. Bláznivá komédia s pesničkami, v ktorej má nezastupiteľné miesto čierny humor, irónia a sebairónia či naivné až detinské konanie hercov. viac

29.4.2014 / DPOH Mestské divadlo

odporúčame!