Fotopark 2013

Výstava

7. ročník parkovej fotovýstavy v parku na Tyršovom nábreží medzi Novým mostom a AuCafé. Podujatie sa koná 22.6. od 10:00.


Vernisáž: Sobota 22. 6. 2013, 10:00

22. 6. 2013 / Magio pláž

Miesto konania: v parku na Tyršovom nábreží medzi Novým mostom a AuCafé

Každý rok sa Fotopark® stretáva s veľkým záujmom fotografov aj širokej verejnosti. Možnosť prezentovať svoje fotografie, viesť diskusie na rôzne fotografické témy, stretnúť fajn ľudí či pozrieť si vystavené práce prichádza množstvo fotografov i návštevníkov.

Aj tento rok je tradičná júnová výstava fotografií pre verejnosť zaradená medzi sprievodné podujatia Bratislavského kultúrneho leta a hradných slávností.

Špecialitou tohto ročníka bude aj prezentácia projektu „Digitálna galéria“ v podobe skenov a reprodukcií starých fotografií zo zbierok Slovenskej národnej galérie.

V rámci príjemného dňa v parku plnom fotografií a priateľskej atmosféry fotoklub FOPA pripravuje aj sprievodný program. Pri príležitosti osláv 10. výročia založenia fotoklubu bude pre registrovaných autorov a návštevníkov pripravená aj veľká torta.

“Organizujeme Fotopark® ako verejnú akciu už siedmy rok zdarma pre celú fotokomunitu a snažíme sa ho robiť najlepšie ako dokážeme v rámci prostriedkov a aktuálnych klubových možností. Vyžaduje si to nie len potrebné financie, ale aj organizačnú pomoc členov či priateľov fotoklubu“, povedal Marek Nagy predseda bratislavského fotoklubu FOPA.

Počas dňa budú môcť návštevníci vyjadriť svoj názor a označiť špeciálnymi hlasovacími štipcami zavesené fotografie, ktoré budú zaradené do súťaže. Odborná porota počas dňa označí kandidátov na hlavné ocenenie a zároveň odovzdá cenu za 1. – 3. miesto. Nebude chýbať ani tradičné ocenenie pre vystavujúcich juniorov „mladý tvorca“.

Pozrite si kompletný program Kultúrne leto a Hradné slávnosti 2013

CITYLIFE odporúča:

Iná akcia

Ružinovská promenáda 2014

Pozývame všetkých na príjemné popoludnie strávené vo vynovenom Parku A. Hlinku – Ružinovský park medzi Nemocnicou a DK Ružinov. Čaká na vás množstvo atrakcií, hudby, dobrého jedla a pohody. viac

6.9.2014 / Mestská časť Ružinov, Park Andreja Hlinku

odporúčame!
Film

Cesta do školy

Cesta do školy (Sur le chemin de l'école), Francúzsko, 2013, 77 min. Film Cesta do školy odhaľuje nevšednú rutinu detí. Réžia: Pascal Plisson viac

Artkino Za zrkadlom / Kino Mladosť / Kino Lumière

odporúčame!
Divadlo

Operácia Romeo - Československo, 1984

Viliam Klimáček: Operácia Romeo - Československo, 1984. Hosťovanie Théâtre De L’imprévu, Orléans, Francúzsko viac

16.9.2014 / Slovenské národné divadlo - Činohra

odporúčame!
Koncert

Korben Dallas + Zrní

Kapely Korben Dallas a Zrní pokračujú na jeseň v spoločnom koncertovaní. Sériu spoločných vystúpení započali vo februári v KC Dunaj, nasledovali vystúpenia v Prahe, Ostrave a v Brne. 29. októbra vystúpia v MMC. viac

29.10.2014 / Majestic music club

odporúčame!