Fotopark 2013

Výstava

7. ročník parkovej fotovýstavy v parku na Tyršovom nábreží medzi Novým mostom a AuCafé. Podujatie sa koná 22.6. od 10:00.


Vernisáž: Sobota 22. 6. 2013, 10:00

22. 6. 2013 / Magio pláž

Miesto konania: v parku na Tyršovom nábreží medzi Novým mostom a AuCafé

Každý rok sa Fotopark® stretáva s veľkým záujmom fotografov aj širokej verejnosti. Možnosť prezentovať svoje fotografie, viesť diskusie na rôzne fotografické témy, stretnúť fajn ľudí či pozrieť si vystavené práce prichádza množstvo fotografov i návštevníkov.

Aj tento rok je tradičná júnová výstava fotografií pre verejnosť zaradená medzi sprievodné podujatia Bratislavského kultúrneho leta a hradných slávností.

Špecialitou tohto ročníka bude aj prezentácia projektu „Digitálna galéria“ v podobe skenov a reprodukcií starých fotografií zo zbierok Slovenskej národnej galérie.

V rámci príjemného dňa v parku plnom fotografií a priateľskej atmosféry fotoklub FOPA pripravuje aj sprievodný program. Pri príležitosti osláv 10. výročia založenia fotoklubu bude pre registrovaných autorov a návštevníkov pripravená aj veľká torta.

“Organizujeme Fotopark® ako verejnú akciu už siedmy rok zdarma pre celú fotokomunitu a snažíme sa ho robiť najlepšie ako dokážeme v rámci prostriedkov a aktuálnych klubových možností. Vyžaduje si to nie len potrebné financie, ale aj organizačnú pomoc členov či priateľov fotoklubu“, povedal Marek Nagy predseda bratislavského fotoklubu FOPA.

Počas dňa budú môcť návštevníci vyjadriť svoj názor a označiť špeciálnymi hlasovacími štipcami zavesené fotografie, ktoré budú zaradené do súťaže. Odborná porota počas dňa označí kandidátov na hlavné ocenenie a zároveň odovzdá cenu za 1. – 3. miesto. Nebude chýbať ani tradičné ocenenie pre vystavujúcich juniorov „mladý tvorca“.

Pozrite si kompletný program Kultúrne leto a Hradné slávnosti 2013

CITYLIFE odporúča:

Divadlo

Ostrov

Hra juhoafrického režiséra, herca a autora Athola Fugarda Ostrov (The Island). Divadlo Ticho a spol. ju uvidelo ako svoju 5. premiéru s podtitulom "Paralelný skorokomický protestsong", v réžii Roba Horňáka. viac

28.4.2014 / Ticho a spol.

odporúčame!
Party

Finger Licker presents DJ Kentaro

The most famous zástupca labelu Ninja Tune a prvý víťaz DMC World Champion bez straty jediného bodu, DJ Kentaro, sa po neuveriteľných štyroch rokoch vracia do Nu Spirit Clubu. viac

26.6.2014 / Nu Spirit Club

odporúčame!
Iná akcia

Dobrý trh na Jakubáku

Dobré, čisté, férové. Spomaľme a vychutnajme si život! Lokálna edícia Dobrého trhu vznikla v spolupráci so Slow Food Pressburg a zameriava sa na lokálnych farmárov a pomalý životný štýl. viac

26.4.2014 / Bratislava

odporúčame!
Film

Hrana – 4 filmy o Marekovi Brezovskom

Hrana – 4 filmy o Marekovi Brezovskom, Slovensko, 2014, 125 min. Filmové svedectvo o krátkom, ale mimoriadne dynamickom živote Mareka Brezovského. Réžia: Patrik Lančarič viac

Kino Lumière / Kino Mladosť

odporúčame!